Дрогобич /// Робота над новим статутом міста триває. Що нового?

У Дрогобичі вже 10 років не змінювався Статут міста. Цей статут був радше номінальним аніж чинним документом на який можна посилатися. Такі інструменти участі, як петиція, місцеві ініціативи чи громадські слухання врегульовували положеннями, прийнятими на сесії міської ради. Звісно, всі права та обов’язки у комунікації влади та громади є прописаними у ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, але такі нюанси, як кількість голосів для підписання петиції чи обов’язковість розгляду петиції, повинні бути прописані в Статуті міста.

Статут — внутрішня Конституція міста, яка деталізує норми закону.

За ініціативи Ради Європи у Дрогобичі вже два місяці триває робота над проєктом статуту міста.

Проєкт статуту виносився на електронну консультацію, а 24 жовтня мешканці міста мали можливість відвідати презентацію проєкту статуту, взяти участь у живому обговоренні та внести свої зауваги до цього документу.

Що в новому Статуті нового?
До нововведень можна віднести нові вимоги до місцевих ініціатив. Запропонована кількість осіб, яка може вважатися ініціативою є 7 осіб, які у свою чергу на підтримку винесеного питання повинні зібрати 65 підписів.
У випадку збору підписів міська рада може:
1) зареєструвати місцеву ініціативу;
2) відмовити у реєстрації місцевої ініціативи;
3) повернути місцеву ініціативу для усунення недоліків.

Стосовно Громадських слухань, то ініціювати їх можуть:
1) 100 жителів громади;
2) ОСББ, ОСН в межах території діяльності;
3) міський голова, міська рада, 1/5 загального складу ради.

Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на засіданні ради та/або її виконавчого комітету за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу.

До питань, які мають бути обов’язково проконсультовані з громадськістю, пропонують віднести річний бюджет міста, проєкти регуляторних актів, проєкти генерального плану та змін до нього, проєкт Стратегічного плану розвитку, проєкти соціально-економічного розвитку, проєкти актів, які впливають на стан навколишнього середовища, символіка територіальної громади, зміни тарифів на проїзд, проєкти рішень про зміну місцевих податків, встановлення правил з питань благоустрою та торгівлі.

Новим інструментом стане Громадська експертиза.

Це можливість проведення інститутами громадянського суспільства експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування Дрогобицької територіальної громади. На таку експертизу виділяється 90 днів і її результатом мають бути чіткі рекомендації, які повинні бути розглянуті у двотижневий термін.

Звітування депутатів та міського голови теж зазнало уточнень. Міський голова звітує перед громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік до 1 березня.
Депутати Ради не менше одного разу на рік звітують про свою роботу перед громадою не пізніше 1 березня року, що слідує за звітним.
Про місце, час та спосіб звітування перед громадою особа, що звітується повідомляє не пізніше 7 днів до дня звітування через місцеві ЗМІ та на офіційному сайті МР.
Письмовий звіт особи оприлюднюються не пізніше, ніж за 7 календарних днів до дати зустрічі (відповідальність автора).

Новими для Статуту міста стала Стаття 29 “Про охорону культурної спадщини”, за якою рада зобов’язується не менше двох разів на рік розглядати питання щодо збереження об’єктів культурної спадщини; Стаття 39 “Про кадровий резерв”, в якій прописана можливість стажування у міській раді для молоді.
Познайомитись з проєктом Статуту можна за посиланням:
https://consult.e-dem.tools/npas/115?fbclid=IwAR0f9iwxy4XNOzAvVGn8WshW1cszwiWcvzbP447a4gjBzz1QlZWBPBz5xNE

Затвердження цього статуту планується до кінця року, а свої зауваження можна надсилати на електронну пошту міської ради.

Олена Юркевич

ВАРТО - галицькі новини
статут міста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
1 людина рекомендує

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Новини компаній
Конституція є, але прав немає Як ми знаємо, у кожного з нас є право на свободу слова і приватне життя, але в Інтернеті ці права не працюють. Більшість людей вірить, що використання анонімних програм на своєму пристрої (VPN, або месенджерів, таких як Telegram) забезпечують їм конфіденційність. Але, якщо дивитися правді в очі, як сам пристрій використовується для виходу в інтернет, так і встановлена ​​на нього операційна система, компрометують дії користувач...
Новини компаній
Новий рік уже майже у нас на носі, і, здається, немає людини, яка б не задумалася: «Що ж подарувати рідним цього разу? Здається, посуд, іграшки, одяг вже були…». У цей нелегкий момент рекламне агентство LEADER LTD підкаже вам ідеальний варіант для подарунку – Ваше фото на полотні. Цифрові можливості блискавично швидко розвиваються, а технології не стоять на місці. Здається, нещодавно якісний друк на тканині був із розділу фантастики, а сьогодні – це те, д...
Новини компаній
Бенгальська кішка була виведена шляхом схрещування азіатської леопардової кішки з домашньою породою кішок, таких як американська короткошерста, бірманська кішка і єгипетський мяу. Бенгальські кішки люблячі, віддані і дуже чуйні по відношенню до своїх власників. Незважаючи на свою популярність, бенгальці підійдуть не всім. Ці кішки вимагають великої уваги і догляду. Вони дуже активні і рухливі і легко звикають до прогулянок на повідку. При цьому до повідка...
Різне
Загалом усі курортні міста Львівщини, їх є 18, втратили такий статус з лютого 2017 року. Про це під час розслідування стало відомо журналістам Львівського порталу. Інформацію підтвердили в управлінні туризму на курортів ЛОДА. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від грудня 1997 року, на території Львівщини є 18 курортних територій –  Трускавець, Моршин, Східниця, Брюховичі, Великий Любінь, Модричі, Опака, Сколе, Верхнє Синьовидне, Славське, Гребенів,...
Різне
День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу - 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами.
Різне
Трускавець отримав ліцензію на частоті 98,8 ФM. Трускавецьке радіо «покриватиме» весь курорт, Борислав, Стебник та майбутню Трускавецьку ОТГ,  радіус дії передавача 30 км. Ліцензія на FM мовлення Трускавцю видана на 7 років. Тематика майбутньої радіостанції розважально-інформаційна, 24 години – україномовний продукт, та програми власного виробництва. Керівник Трускавецького проводового радіо Любомир Поливка повідомив, що у Києві була серйозна конкуренція з...
Кримінал
У Дрогобичі повісився 17-річний хлопець. Трагедія сталась у вівторок, 12 листопада, у квартирі житлового будинку на вул. Грушевського 81. Повернувшись додому, жінка побачила у зашморгу свого 17-річного сина. Хлопець повісився на гімнастичній стінці. Про це Варто стало відомо з власних джерел. Медики, які приїхали на виклик, констатували смерть. Ознак насильства на тілі загиблого не виявлено. Однолітки розповідають, що хлопчина був замкненим та мовчазним. З...
Новини компаній
Легендарна браузерна гра «Бійцівський клуб» знову стає популярною. Ми вирішили відродити на своєму сервері PrimeBK, дух всіма улюбленого БК 2004-2008 років. Великі битви, завдання та пригоди в печерах, кланові війни, а також битви темряви і світла. Все це чекає на тебе. Почни відразу з 7-ого рівня і отримав подарунковий пакет для новачків у вигляді валюти на покупку спорядження, а також повний набір еліксир і магічних сувоїв. Зареєструватися і отримати под...
Культура
Колишня приватна триповерхова кам’яниця адвоката Генріка Розенбуша. Ініціали “H.R.” проглядаються на фасаді будинку під вікнами 2-го поверху. А над верхніми вікнами можемо угледіти символ моря та торгівлі – якір. У часи Першої світової війни дім придбав собі у власність нафтяр із Борислава пан Терлецький. Нині тут знаходиться відділок поліції та місцеве управління СБУ. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.